a a a

  

Gmina Wólka

 
Gmina Wólka położona jest na terenie Powiatu Lubelskiego w Województwie Lubelskim, na pograniczu Równiny Świdnickiej (Łuszczowskiej) oraz Płaskowyżu Nałęczowskiego. Jej obszar rozciąga się od lasu świdnickiego i prężnie rozwijającego się Łuszczowa na wschodzie, po umiejscowiony w Dolinie Ciemięgi Pliszczyn i obfitująca w zabytki Bystrzycę na zachodzie.
 
 
Ta podmiejska gmina jest niezwykle korzystnie położona w bezpośrednim sąsiedztwie dużych miast Lublina i Świdnika oraz gmin Mełgiew, Łęczna, Spiczyn i Niemce. Stanowi to niewątpliwy atut dla ewentualnych inwestorów. Ogromną zaletą jest również rozbudowana sieć dróg bitych we wszystkich 18 sołectwach, która pozwała szybko i komfortowo przemieszczać się po całym, liczącym 72,6 km terenie gminy.


Na wyjątkową atrakcyjność tych terenów wpływa również fakt, że obfitują one w wiele walorów krajobrazowo-turystycznych: Park Krajobrazowy Dolina Ciemięgi, obszar „Natura 2000” pomiędzy miejscowościami Długie i Sobianowice, planowany rezerwat stepowy „Łysa Góra”, wąwozy i lasy przecinające zachodnią część gminy, liczne zabytki i obiekty sakralne oraz popularne ścieżki i trasy turystyczne i rowerowe. 
 
 
Gmina Wólka to miejsce, gdzie zgodnie współistnieją ze sobą nowoczesne inwestycje i naturalne piękno lubelskiego krajobrazu. To gmina przychylnie spoglądająca zarówno na turystów, jak i coraz liczniejszych nowych mieszkańców oraz inwestorów.
 
 
Dlatego z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do odwiedzenia Gminy Wólka — miejsca, w którym szczególne piękno natury i jednocześnie coraz nowocześniejsza infrastruktura pozwalają na podziwianie urokliwych zakątków Wyżyny Lubelskiej 
w niewielkiej odległości od stolicy regionu.
 
 
Zatem jeśli pragną Państwo aktywnie odpocząć, nie oddalając się nadmiernie od miasta lub szukają Państwo cichego, wiejskiego siedliska, umiejscowionego w pobliżu Lublina, lub też interesują Państwa atrakcyjne inwestycyjnie tereny...
 
 
Zapraszamy do Gminy Wólka!
 
 
Liczba odwiedzin strony: 59615
Europejski Fundusz Rozwoj Regionalnego

Portalu Internetowemu z internetowym punktem obsługi inwestora w ramach projektu "Gmina Wólka - Dolina Inwestycji"
współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013,
Oś Priorytetowa: II Infrastruktura ekonomiczna, Działanie: 2.4 B Marketing gospodarczy.