a a a

  

Baza danych przedsiębiorców

Baza danych przedsiębiorców

Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka

Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka

Rodzaj działalności

Adres:

28A , 20-258 Kolonia Świdnik Mały

Dane kontaktowe:

tel.: 603079854

Opis:

Nazwa jest związana z pierwszymi założycielami  gospodarstwa, mianowicie z pradziadkami obecnych właścicieli - Szczepanem i Agnieszką Kozieł. W 1913 r. Szczepan wykupił z banku ziemskiego działkę o obszarze 11 dziesięcin 1888 sążni, czyli 12 ha i 8769 m2, gdzie założył swoje gospodarstwo. Dziadkowie Stanisław i Marianna Kozieł w 1944 r. posadzili sad, który był ogrodzony żywopłotem z morwy, który do tej pory jest ostoją dla pożytecznych organizmów oraz osłoną przeciwwietrzną.

Kazimierz i Teodozja Kozieł, czyli  rodzice właścicieli prowadzili gospodarstwo hodowlano-warzywne. Po ukończeniu studiów na Akademii Rolniczej w Lublinie Elżbieta i Marian Buła wraz z bratem Andrzejem Koziełem powrócili do tradycji sadowniczej. Obecnie w gospodarstwie uprawiane są: jabłonie, grusze, wiśnie, czereśnie i czarny bez. W 2014 r. firma otrzymała dotację Funduszu Szwajcarskiego, która umożliwiła wprowadzenie nowej działalności w gospodarstwie związanej z przetwórstwem płodów rolnych.

Produkty

Naturalne soki owocowe i owocowo-warzywne są zapakowane w worki bag-in-box. Zaletą tego typu opakowania jest trwałość po otwarciu. Zawartość worka nie styka się z powietrzem dzięki specjalnemu zaworowi dozującemu uniemożliwiającemu dostawanie się powietrza do wnętrza opakowania. Ten unikalny system chroni zawartość napoczętego już opakowania przed zepsuciem i sprawia, że długo zachowuje świeżość, wygląd i walory smakowe. Soki owocowe mają przydatność do spożycia, do roku czasu od daty produkcji, a soki owocowo-warzywne do pół roku. Ich trwałość zawdzięczamy krótkiej pasteryzacji. Produkty nie zawierają dodatku wody, cukrów, konserwantów. Osad znajdujący się na dnie worka jest wynikiem opadania najgrubszych cząsteczek miąższu, co stanowi jeden z naturalnych procesów.

Certyfikaty

WIESZ CO PIJESZ!

 

Gospodarstwo od 1996 r. prowadzi integrowaną produkcję owoców. W wyniku działań proekologicznych w gospodarstwie zostały wprowadzone owady zapylające – murarka ogrodowa, naturalny drapieżca – dobroczynek gruszowiec, pułapki feromonowe do odłowu zwójek oraz stacja meteorologiczna wyznaczająca krytyczne okresy w rozwoju chorób i szkodników. Każdego roku gospodarstwo jest poddawane zewnętrznej kontroli oceniającej prawidłowość dobrych praktyk rolniczych i produkcyjnych w gospodarstwie. Jako członek Zrzeszenia Producentów Owoców „Stryjno-Sad” od 10 lat  firma uzyskuje certyfikaty GlobalGAP. W początkowej fazie były one indywidualne dla gospodarstwa, a obecnie są grupowymi dla Zrzeszenia www.stryjno-sad.pl. W 2009 r. Elżbieta i Marian Buła otrzymali srebrne odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”

Kontakt

Gospodarstwo Ogrodnicze
Kolonia Świdnik Mały 28A
20-258 Lublin

tel: 603079854
email: elabula@o2.pl

Kategoria:

Handel

Branża:

Artykuły spożywcze | Sprzedaż artykułów rolnych

Województwo:   lubelskie   / Powiat:   lubelski   / Miejscowość: Kolonia Świdnik Mały

Mapa:

Powrót
Liczba odwiedzin strony: 47887
Europejski Fundusz Rozwoj Regionalnego

Portalu Internetowemu z internetowym punktem obsługi inwestora w ramach projektu "Gmina Wólka - Dolina Inwestycji"
współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013,
Oś Priorytetowa: II Infrastruktura ekonomiczna, Działanie: 2.4 B Marketing gospodarczy.